Polsped – Gerlach

Polsped posiada przeszło 25-letnie doświadczenie w dziedzinie obsługi celnej.
Początki działalności firmy sięgają 1989 roku, kiedy rozpoczęli działalność jako pierwszy neutralny spedytor zapewniający obsługę celną przedsiębiorstwom i osobom fizycznym. W kolejnych latach uzyskali Zezwolenie Głównego Urzędu Celnego nr 30 na prowadzenie działalności jako agencja celna. Przeszli przez kolejne zmiany przepisów prawa celnego, jak również diametralne zmiany jakie nastąpiły po maju 2004 roku, kiedy to Polska weszła do Unii Europejskiej.

Firma zapewniamy kompleksową obsługę celną
Jeśli planujesz import lub eksport towarów – pomogą w sprawdzeniu stawek i wymogów związanych z obrotem towarowym.

Eksportujesz czy importujesz towary – dokonają formalności przed urzędami celnymi i zgłoszą towary do wskazanej procedury celnej. Dokonują odpraw celnych do wszystkich procedur celnych.

Chcesz skorzystać z ułatwień w odprawach celnych – posiadają procedury uproszczone, które nie tylko skracają czas odprawy celnej, ale dają również inne korzyści, jak chociażby zwolnienie z zapłaty podatku VAT importowego w chwili odprawy celnej i rozliczenie go w deklaracji VAT.

Dokumentacja przesyłki była błędna lub urząd celny zakwestionował dane w zgłoszeniu celnym – poprowadzą postępowanie przed organami celnymi zarówno w pierwszej jak i drugiej instancji. W razie potrzeby wspierają również swoich klientów profesjonalną wiedzą w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Współpracują w tym zakresie z radcą prawnym.

Firma posiada certyfikat AEO,
oraz przeszła audyt urzędu celnego i w lutym 2010 roku uzyskała Świadectwo AEO PL AEOC410000100001.
Świadectwo jest nie tylko potwierdzeniem ich wiarygodności jako podmiotu spełniającego liczne standardy wyznaczone przez organy celne, ale również pozwala korzystać z szeregu ułatwień celnych.

Polsped zapewnia obsługę celną zarówno dużym podmiotom gospodarczym, jak również małym przedsiębiorstwom. Dostosowują się do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dopasowując zakres świadczonych usług do szczegółowych wymogów.

Niejednokrotnie na potrzeby dużych koncernów otwierali placówki działające na terenie ich zakładów czy magazynów.

Firma posiada sieć placówek na terenie kraju.
Mogą zapewnić obsługę w kilku lokalizacjach w oparciu o swoje placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *